+420 773 536 677 / +420 775 623 399

info-cz@masterfluidsolutions.cz

Cutting Edge Metalworking Solutions

Polosyntetické řezné a brusné kapaliny

Špičkové řešení

Produkty TRIM ® nabízejí chlazení a mazivost syntetického materiálu bez vyššího obsahu oleje v emulzi. Polosyntetika, která je navržena pro práci ve vyšších SFPM, funguje dobře na mnoha operacích, včetně frézování čelních ploch a vrtání v závislosti na konkrétním produktu. 

Polosyntetika je kompatibilní se slitinou, ocelí, litinami, slitinami mědi,a také plasty a kompozity. Polosyntetika pomáhá snižovat spotřebu u materiálu s menším přenosem to vše přispívá k nižším nákladům.

TRIM ® MicroSol ® 456

Nízko pěnivá polosyntetická kapalina

TRIM ® MicroSol ® 456 je nízko pěnivá polosyntetická, mikro-emulzní chladící kapalina, která je optimalizována pro temperované litiny, železné a neželezné kovy, včetně některých slitin hliníku a barevných kovů. MicroSol 456 zabraňuje vylučování elementárního železa z materiálu a eliminuje slinování a oxidaci železných mikročástic materiálu.

MicroSol 456 poskytuje prodlouženou životnost náplně a zajišťuje vynikající hospodárné chladící a mazací schopnosti.

Technická dokumentace

TRIM® MicroSol® 515

Koncentrát řezné a brusné kapaliny

TRIM ® MicroSol ® 515 je středně až vysoce mazivá, polosyntetická mikro-emulzní chladící kapalina. Poskytuje vynikající chlazení a vysokou mechanickou mazivost. Je šetrná ke stroji a přináší vše, co očekáváte od prémiové chladicí kapaliny TRIM ® . Je obzvláště vhodná pro obrábění a broušení litiny, a také má skvělé využití a výsledky při obrábění slitin hliníku a specializovaných slitin inconelu a titanu.

  •  

Technická dokumentace

TRIM® MicroSol® 519

Prémiová mikroemulze

TRIM® MicroSol® 519 je středně až vysoce mazivá, polosyntetická, mikro-emulzní chladící kapalina. Složení tohoto produktu poskytuje vynikající chlazení a mechanickou mazivost. TRIM® MicroSol® 519 nabízí veškeré vlastnosti, které očekáváte od prémiové chladicí kapaliny TRIM®. Přestože je obzvláště vhodná pro obrábění a broušení litiny a oceli, skvěle se také osvědčila i při používání smíšených kovů, hliníkových slitin, nerezových ocelí a titanu.

Technická dokumentace

TRIM® MicroSol 530

 

Polosyntetika s vysokou mazivostí

TRIM ® MicroSol 530 je ekologicky šetrná polosyntetická mikro-emulzní chladicí kapalina, vyvinutá speciálně pro obrábění hliníkových slitin. Využívá nejmodernější technologie pro zajištění dlouhé životnosti a vynikající ochrany citlivých slitin. Díky vysoké mazivosti, MicroSol 530 poskytuje skvělé povrchové úpravy na hliníkových součástkách, které se běžně vyskytují pouze u mléčných emulzí s velmi vysokým obsahem oleje. Na rozdíl od těchto emulzí je MicroSol 530 velmi čistá chladící kapalina, která nezatěžuje obráběcí stroje a zároveň snižuje spotřebu koncentrátu.

Technická dokumentace

TRIM® MicroSol® 585XT

Nechlorovaná polosyntetika s prodlouženou životností

TRIM ® MicroSol ® 585XT je vysoce mazací, polosyntetická, mikro-emulzní chladící kapalina. Díky svému složení poskytuje prodlouženou životnost náplně a lepší kontrolu pěny ve srovnání s polosyntetikou předchozí generace. MicroSol ® 585XT poskytuje vynikající chlazení a mechanickou mazivost. Tato prémiová chladící kapalina je zároveň velice šetrná ke stroji. Je zvláště vhodná pro obrábění a broušení šedé litiny a také pro směsné kovy. MicroSol 585XT se osvědčil jako výjimečná obráběcí kapalina pro slitiny titanu.

Technická dokumentace

TRIM® MicroSol® 590XT

 

Pokročilá technologie letecké polosyntetiky

TRIM ® MicroSol ® 590XT je polosyntetická, mikro-emulzní chladicí kapalina, šetrná k životnímu prostředí. Složena z nejšetrnějších složek tak, aby vyhověla přísným požadavkům leteckého průmyslu. Využívá nejnovější technologie k zajištění dlouhodobé životnosti a vynikající ochrany citlivých slitin. MicroSol 590XT je výkonnostně vylepšená oproti předchozím generacím. Díky svému složení a stabilitě je oblíbená mezi ochránci životního prostředí, bezpečnostními experty a náročnými výrobními manažery.

Technická dokumentace

TRIM® MicroSol® 690XT

 

Vysoce mazací a pěnové prémiové polosyntetikum

TRIM ® MicroSol ® 690XT je vysoce mazací, polosyntetická, mikro-emulzní chladivo. Svým složením poskytuje prodlouženou životnost náplně a lepší kontrolu pěny ve srovnání s polosyntetikou předchozí generace. Poskytuje vynikající chlazení a mechanickou mazivost, spolu s vlastnostmi šetrnými ke stroji, které od prémiové chladicí kapaliny TRIM ® očekáváte . Funguje velmi dobře ve smíšených kovových situacích.

Technická dokumentace

TRIM® SC415

Nízko pěnová polosyntetická kapalina

TRIM ® SC415 je nízko pěnivá, polosyntetická chladící kapalina, vyrobena speciálně pro obrábění a broušení litiny a oceli. Tato jedinečná formulace zajišťuje nízkou hladinu pěny, která se u jiných polosyntetických produktů obvykle nevyskytuje, zejména v oblastech s měkkou vodou. Tato speciální formulace také zabraňuje zatížení brusných kotoučů, zajišťuje dobré povrchové úpravy a minimální spálení.

Technická dokumentace

TRIM ® SC415 bd

Nízko pěnová polosyntetická kapalina

TRIM ® SC415 bd je nízko pěnová, polosyntetická chladicí kapalina speciálně vyvinutá pro obrábění a broušení litiny a oceli. Tato jedinečná formulace zajišťuje nízkou hladinu pěny, která se u jiných polosyntetických produktů obvykle nevyskytuje, zejména v oblastech s měkkou vodou. Tato čistě běžící formulace také zabraňuje zatížení brusných kotoučů, zajišťuje dobré povrchové úpravy a minimální spálení.

Technická dokumentace

TRIM ® SC440

Polosyntetika s nízkým obsahem oleje

TRIM ® SC440 je nízko pěnová, polosyntetická chladící kapalina speciálně vyrobena pro obrábění a broušení litiny a oceli. Tato jedinečná formulace zajišťuje nízkou hladinu pěny, která se u jiných polosyntetických produktů obvykle nevyskytuje, zejména v oblastech s měkkou vodou. Tato čistě běžící formulace také zabraňuje zatížení brusných kotoučů, zajišťuje dobré povrchové úpravy a minimální spálení.

Technická dokumentace

TRIM ® SC440SW

Polosyntetika s nízkou pěnou

TRIM ® SC440SW je velmi nízko pěnová polosyntetická chladicí kapalina speciálně vyvinutá pro obrábění a broušení litiny a oceli v měkké vodě. Tato jedinečná formulace zajišťuje nízké hladiny pěny, které se u jiných polosyntetických produktů obvykle nevyskytují. Tato čistá formulace SC440SW také zabraňuje zatížení brusných kotoučů, zajišťuje dobrou povrchovou úpravu a minimální spálení.

Technická dokumentace

TRIM ® SC536

Polosyntetika s nízkým obsahem oleje

TRIM ® SC536 s nízkým obsahem oleje, je polosyntetická chladící kapalina, která přináší podstatné zvýšení výkonu oproti předchozí generaci obráběcích kapalin. SC536 je patentovaná receptura speciálně syntetizovaných olejových a syntetických technologií smíchaných pro dosažení bezkonkurenčního výkonu při různých obráběcích a brousicích operacích. Tato inovativní směs udržuje stroje čisté a poskytuje nejdelší dostupnou životnost nádoby.

Technická dokumentace

TRIM ® SC617

Vysoce výkonná polosyntetická tekutina

TRIM ® SC617 je polosyntetický koncentrát navržený jako víceúčelová chladicí kapalina pro všeobecné obrábění železných a neželezných materiálů. TRIM SC617 používá osvědčené EP aditivní balení k řízení zastavěné hrany, zlepšení životnosti nástroje a má vlastnosti smáčení a chlazení pro vynikající výsledky soustružení, frézování a broušení. Má také dostatečné mazání pro většinu operací na obráběcích centrech.

Technická dokumentace

TRIM ® SC622

Vysoká lubrikační schopnost, Premiová Polosyntetika

TRIM ® SC622 je revoluční koncentrát chladící kapaliny speciálně vyvinutý pro obrábění a broušení železných slitin, slitin niklu, titanu a hliníku. Tato jedinečná formulace používá místo tradičních minerálních olejů a mastných lubrikantů syntetická aditiva, což má za následek velmi vysokou úroveň mazání, která je obecně pozorována pouze u produktů emulze s vysokým obsahem minerálních olejů. Na rozdíl od těchto emulzních produktů má pracovní roztok TRIM SC622 průsvitný vzhled, což zajišťuje velmi čisté obráběcí stroje, velmi nízké rychlosti doplňování a dobré přijetí obsluhou. Díky těmto vlastnostem a vynikajícímu odvádění trampového oleje a biologické stabilitě je TRIM SC622 vysoce nákladově efektivní alternativou k tradičním emulzím.

Technická dokumentace